آکادمی صاد بازآفرینی می‌شود

روابط عمومی صاد

مجمع شرکت گسترش انفورماتیک ایران منتهی به سال 1402، با تاکید بر خلق مزیت رقابتی پایدار مبتنی بر توسعه منابع انسانی فعال در حوزه فناوری اطلاعات و بانکداری دیجیتال در چارچوب راهبرد باز‌آفرینی آکادمی صاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صاد، در ابتدای این مجمع که به ریاست محمد رضوان‌مدنی سرپرست و رئیس هیأت‌مدیره هلدینگ فن‌آوری و نوآوری صاد و نمایندگان سهامداران برگزار شد، پس از قرائت گزارش حسابرس، راهبردها و برنامه‌های مسئله‌محور با رویکرد حل چالش‌ها و مشکلات فعلی شرکت توسط نمایندگان صاحبان سهام مصوب و به‌منظور اجرا، به هیأت‌مدیره شرکت ابلاغ شد.

رضوان‌مدنی همچنین در ادامه، با توجه به نقش و مسئولیت شرکت گسترش انفورماتیک در زنجیره ارزش گروه صاد به‌عنوان متولی توسعه منابع انسانی حوزه فناوری اطلاعات و بانکداری دیجیتال، نسبت به تبیین راهبردهای فرادستی هلدینگ فن‌آوری و نوآوری صاد در ارتباط با این شرکت مبنی بر احیای آکادمی صاد به‌عنوان مرجع بانکداری دیجیتال در کشور اقدام کرد.

هدف از بازآفرینی آکادمی صاد در شرکت گسترش انفورماتیک ایران، استفاده از نقاط قوت و ظرفیت‌های این شرکت در راستای مدیریت ابرچالش منابع انسانی متخصص در حوزه فناوری اطلاعات با اولویت اکوسیستم فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران است. آکادمی صاد به شرکت‌های زنجیره ارزش گروه صاد و همچنین بانک صادرات ایران کمک خواهد کرد میان کارکنان موجود و نقش‌های جدید آنها، زمانی که به‌دنبال تامین منابع انسانی از داخل سازمان هستند، انطباق ایجاد کنند. آکادمی صاد همچنین این هدف را دنبال می‌کند که کارکنان نیازمند آموزش را در حوزه فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران شناسایی و آموزش‌های مورد نیاز آنها را فراهم نماید. به بیان دیگر، شرکت گسترش انفورماتیک ایران از طریق راهبری آکادمی صاد قادر خواهد بود نسبت به مدیریت شایستگی مبنی بر تمامی اقداماتی که مرتبط با به‌روزرسانی دانش و ارتقاء شایستگی‌ها بوده، اقدام نماید. به همین منظور، اعضای هیأت‌مدیره شرکت گسترش انفورماتیک ایران همچنین مکلف شدند برنامه‌های خود را در ارتباط با با تاسیس و راه‌اندازی مرکز نوآوری صاد، ارائه نمایند. در خاتمه این مجمع، صورت‌های مالی حسابرسی شده سال 1402 شرکت تصویب شد.

گفتنی است شرکت گسترش انفورماتیک ایران در سال 1369 با هدف ارتقاء سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات و همچنین توسعه فرهنگ فناوری‌محور در سطح کشور، توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع تاسیس شد و پس از حدود 35 سال فعالیت و آموزش بسیاری از متخصصان حوزه فناوری اطلاعات کشور، بخشی از سهام این شرکت در سال 1402 به هلدینگ فن‌آوری و نوآوری صاد منتقل شد و در حال حاضر، هلدینگ فن‌آوری و نوآوری صاد، شرکت سرمایه‌گذاری رنا و شرکت واسپاری توسعه گستر برنا، سهامداران این شرکت هستند.

اخبار مرتبط